Tak jak obiecałem w poprzednim wpisie o wdrażaniu Google Chrome poprzez GPO dzisiaj chciałbym pokazać w jaki sposób zainstalować w domenie przeglądarkę Mozilla Firefox.

Infrastruktura:

  1. Kontroler domeny
  2. Klient podłączony do domeny
  3. Mozilla Firefox w postaci paczki msi

Zaczynamy zabawę!

Pomyslałem, że łatwiej będzie jak zobaczycie filmik na którym zaprezentuję instalację Firefoxa.

Paczka MSI Firefox

Z Firefoxem jest trochę kiepsko jeżeli chodzi o paczkę instalacyjna msi. Niestety Mozilla jeszcze jest daleko w tyle za Chrome nie wspominając o IE.

Póki co paczki msi od Mozilli nie ma ale są sposoby aby ją znaleźć.

  • można samemu ją stworzyć przy użyciu narzędzi do tworzenia paczek msi
  • ściągnąć gotową paczkę – ja skorzystałem z szybszej i prostszej drogi – na stronie http://www.frontmotion.com/Firefox/ są gotowe paczki do ściągnięcia w różnych językach

Jak zarządzać tym …. Firefoxem

Niestety na tym polu Mozilla również dała ciała. Oficjalnych szablonów administracyjnych nie ma, są jakieś do ściągnięcia ale z czasów Firefoxa 2.x co przy obecnej wersji 5 może stwarzać problemy. Póki co zarządzanie Firefoxem zostawiam na kolejny wpis bo sprawa jest dosyć skomplikowana.

Jak zwykle zapraszam do komentowania i zadawania pytań.

Rate this post
Wojciech Marusiak
Social Media

Wojciech Marusiak

Consultant at VMware Global, Inc.
I am innovative and experienced VMware and Windows Server Engineer with over 10 years in the IT industry specializing in VMware virtualization and Microsoft Server environment.

My experience and skills has been proven by leading vendor certifications like VMware Certified Advanced Professional 5 – Data Center Administration, VMware Certified Advanced Professional 5 – Data Center Design, VMware Certified Professional 6 - Data Center Virtualization, VMware Certified Professional 6 - Network Virtualization, Microsoft MCITP Server Administrator, ITIL V3, VMware vExpert 2014, 2015, 2016 and 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #50 in TopvBlog 2016 contest!
Wojciech Marusiak
Social Media