W ostatnim wpisie dotyczącym konferencji VMworld chciałbym opisać aspekty dotyczące hotelu, wyżywienia i hotelu.

Lotnisko

Sam przylot na lotnisko nie był niczym nadzwyczajnym, lecz to, co zrobiło VMware. Otóż zaraz po wyjściu z bagażami stały osoby z logo VMware informujące gdzie trzeba się udać, aby dotrzeć do autobusów kursujących do Bella Center (miejsce konferencji). Było to strzałem w dziesiątkę – ogromnie ułatwiło dotarcie do miejsca konferencji gdzie od razu w niedzielę wieczorem zarejestrowałem się i otrzymałem identyfikator.

Hotel

Podczas konferencji mieszkałem w hotelu Cabinn Metro w pokoju dwuosobowym (Economy Room). Jak na taką cenę pokój był w sam raz, dwie osoby mogłyby się już tam nie zmieścić.

Śniadanie wliczone do ceny pokoju było poprawne – codziennie ten sam wybór jedzenia, ale wszystko było świeże.

Jedzenie

Jedzenie na samej konferencji VMworld było bardzo dobre. Było go dużo i było bardzo smaczne. Praktycznie na każdym rogu od rana stała kawa i napoje w lodówkach. Po godzinie dziesiątej można było zjeść drożdżówki. Obiad zaczynał się już o 11: 30 i trwał do 14. Po skończonych sesjach można było zjeść różne przystawki i napić się piwa czy wina.

Internet

Nie chciałem nosić ze sobą ciężkiego plecaka z laptopem, dlatego z Internetu korzystałem jedynie na telefonie.

Z dostępu do Internetu korzystałem poprzez swój telefon Samsung Galaxy S, na którym miałem wgrany tragiczny rom (Darky Rom). Piszę o romie zainstalowanym na telefonie, dlatego, że miałem problemy z zasięgiem i łączeniem się do sieci.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna nie działała do piątku, ale od poniedziałku można było z niej korzystać bez żadnego problemu. Planowanie i zmiana harmonogramu sesji była bardzo dobra – można było zobaczyć alternatywy do wybranych sesji i dokonać ewentualnych zmian.

Podsumowanie

Konferencja VMworld to zdecydowanie bardzo dobrze wydane pieniądze. Polecam ją każdemu, kto interesuje się wirtualizacją w oparciu o produkty VMware. Również osoby, które nie wdrożyły jeszcze produktów VMware mogą porozmawiać z pracownikami VMware i pomęczyć ich trochę na dręczące ich pytania.

Mam nadzieję, że będę miał jeszcze możliwość uczestnictwa w konferencji VMworld.

Rate this post
Wojciech Marusiak
Social Media

Wojciech Marusiak

Consultant at VMware Global, Inc.
I am innovative and experienced VMware and Windows Server Engineer with over 10 years in the IT industry specializing in VMware virtualization and Microsoft Server environment.

My experience and skills has been proven by leading vendor certifications like VMware Certified Advanced Professional 5 – Data Center Administration, VMware Certified Advanced Professional 5 – Data Center Design, VMware Certified Professional 6 - Data Center Virtualization, VMware Certified Professional 6 - Network Virtualization, Microsoft MCITP Server Administrator, ITIL V3, VMware vExpert 2014, 2015, 2016 and 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #50 in TopvBlog 2016 contest!
Wojciech Marusiak
Social Media